درباره ما

اینس‌نت، شبکه‌ای جهت معرفی خدمات متخصصین حوزه بازرسی، ممیزی و آزمایش می‌باشد. کارشناسان می‌توانند علاوه بر معرفی توانایی‌های خود به شرکت‌های بازرسی، از خدمات آموزشی شرکت‌های عضو بهره‌مند شوند. تامین‌کنندگان تجهیزات بازرسی نیز می‌توانند در زمینه فروش محصولات خود با شرکت‌های بازرسی در تعامل باشند. ارائه خدمات شفاف و با کیفیت بالا و نیز ارتقای دانش جزء استراتژی این شرکت می‌باشد.

بازرسی چیست؟


به مجموعه فعالیت هایی گفته میشود که جهت انطباق کالا، خدمات، فرایند با الزامات از پیش تعیین شده انجام میشود.

گواهی COI چیست؟


در صورتیکه کالایی مشمول استاندارد اجباری باشد، می بایست مطابقت مشخصات و ویژگی های کالا با استاندارد ملی مورد ارزیابی قرار گیرد. ادارات کل استاندارد استان ها ویا شرکت های بازرسی مسئولیت عملیات نمونه برداری، ارسال نمونه به آزمایشگاه و در نهایت صدور گواهی بازرسی COI را برعهده دارند.

گواهی IC چیست؟


تمامی کالاهای وارداتی از طریق سیستم بانکی، می بایست توسط شرکت های بازرسی مورد ارزیابی کمی و کیفی قرار گرفته و در نهایت گواهینامه IC صادر نمایند.

شرکت های بازرسی کالا


به شرکت هایی گفته میشوند که توسط مرکز ملی تایید صلاحیت و یا ادارات کل استاندارد استان ها و همچنین سازمان ملی استاندارد ایران مورد ارزیابی قرار گرفته و صلاحیت بازرسی از کالاهای وارداتی را در پنج گروه اصلی بر عهده دارند.

تاییدیه پروفرما چیست؟


در صورتیکه متقاضی دریافت تسهیلات بانکی قصد توسعه ظرفیت تولید و یا خرید ماشین آلات خط تولید را داشته باشند، بانک از شرکت های بازرسی جهت ارزشیابی پروفرما، صلاحیت صادر کننده پروفرما و صحت و اصالت پروفرما، مطابقت ماشین آلات با ظرفیت مندرج در اسناد و ... استفاده می نماید.

نمونه برداری چیست؟


به فرآیند برداشت حجم معینی نمونه که نماینده کل محموله باشد را نمونه برداری می گویند.

بازرسی جایگاه CNG چیست؟


به کلیه اقدامات لازم جهت ارزیابی ایمنی و عملکرد تجهیزات جایگاه CNG گفته می شود. بازرسی از میترینگ، درایر، کمپرسور، مخازن ذخیره گاز و در نهایت دیسپنسر را شامل میشود.

بازرسی آسانسور چیست؟


بازرسی آسانسور شامل آسانسور های کششی و هیدرولیک میشود که در هنگام اخذ پایان کار الزامی می باشد. همچنین بازرسی ادواری از آسانسور های ساختمان با کاربری عمومی به تازگی اجباری شده است.