آگاهی از قوانین واردات، برای تسریع ترخیص کالا، ضروری است

محمودرضا طاهری در بازدید از خط تولید و دفتر اختصاصی گمرک در شرکت ایران‌خودرو گفت: هماهنگی بین‌بخشی برای تسریع و تسهیل واردات قطعات و تجهیزات، ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، در جلسه‌ای با حضور طاهری، مدیرکل و معاونین اداره‌کل استاندارد تهران، برخی مدیران ساپکو و نماینده شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران(همکار استاندارد)، راه‌اندازی دفتر استاندارد در محل ایران‌خودرو و در کنار دفتر اختصاصی گمرک در این شرکت، بررسی شد.
وی با تاکید بر آموزش قوانین واردات به نمایندگان شرکت، ادامه داد: آگاهی از روش‌های مختلف ترخیص کالا، به این امر سرعت می‌بخشد‌.
این مقام مسؤول تشریح کرد: در خصوص برخی کالاهای حساس از نظر ایمنی در خودرو، نظیر لنت ترمز و لاستیک، الزام بر رعایت مو به موی قوانین برای نمونه‌برداری و آزمون وجود دارد، که ما نیز روی آن سختگیر هستیم.
در این جلسه همچنین، میرسعیدی، معاون خرید ایران‌خودرو با اشاره بر تاثیر منفی تحریم‌ها بر واردات قطعات و تجهیزات مورد نیاز تولید خودرو و درنتیجه کاهش تولید، اعلام کرد: ۴هزار محموله از ابتدای سال تاکنون، برای تولید خودرو وارد، که ده درصد از این حجم، از مبادی گمرکی استان تهران ترخیص شده‌است.
وی خاطرنشان کرد: هدف اصلی از تاسیس دفتر استاندارد در گمرک اختصاصی ایران خودرو، فراهم نمودن زمینه واردات ۱۰۰درصدی از طریق گمرکات تهران است.

برای ثبت نظر باید وارد شوید