استانداردهای ملی به ۳۴ هزار مورد رسید

دنیای اقتصاد : مطابق آمارهای سازمان ملی استاندارد ایران، تدوین استانداردهای ملی تا پایان دی‌ماه امسال به ۳۴ هزار و ۱۶۸ مورد رسید. به گزارش «ایرنا» بیشترین استانداردهای ملی تدوین‌شده تاکنون در حوزه مکانیک با ۴هزار و ۲۳۵ مورد بوده است.

پس از آن، حوزه خوراک و فرآورده‌های غذایی با ۳هزار و ۵۴۲ مورد و صنایع شیمیایی با ۳هزار و ۵۳۳ مورد در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. بر پایه این گزارش، تاکنون در مجموع ۳هزار و ۳۹۲ استاندارد ملی در حوزه خودرو و نیرو‌محرکه، ۲‌هزار و ۳۵ مورد استاندارد در بخش ساختمان و مصالح، یک‌هزار و ۲۰۹فقره استاندارد در حوزه پوشاک و یک‌هزار و ۵۳ مورد استاندارد ملی در حوزه اندازه‌شناسی و اوزان تدوین شده است.

تدوین ۹۸۷ استاندارد ملی در حوزه خدمات، ۹۴۲ استاندارد در حوزه معدن و مواد معدنی، ۶۰۵‌استاندارد در حوزه محیط‌زیست، ۲۷۸‌استاندارد در حوزه کودها و سموم، ۱۸۲‌استاندارد در حوزه انرژی، ۱۴۳‌استاندارد در حوزه حمل‌ونقل، ۱۲۷استاندارد در حوزه فناوری نانو، ۶۳استاندارد در حوزه ایمنی وسایل سرگرمی، ۱۷‌استاندارد در حوزه ورزش و تجهیزات مربوطه و ۶‌استاندارد در حوزه حلال، از دیگر آمارهای قابل اشاره است.

برای ثبت نظر باید وارد شوید